July 22, 2024

Момчето со рака удрило во водата, а потоа видело неверојатна глетка од ража како му се приближува.

Ако барате домашни миленици со кои можете многу да се зближите, во светот има многу видови од кои можете да изберете – кучиња, мачки, зајаци, хрчаци, птици и така натаму…

Но, големите морски суштества секако не се високо на листата на повеќето луѓе, освен во овој случај.
Имено, едно момче успеало да се спријатели со огромна ража.

Доколку не сте знаеле, ова се исклучително опасни животни кои имаат отровен трн на опашката, кој им служи како одбрана. Токму ража го уби популарниот „Ловец на крокодили“, австралискиот ТВ водител Стив Ирвин.

Погледнете го видеото:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *