February 23, 2024

Некои љубовни приказни се исто како од филмско платно. За Шантел и Остин судбината имаше неочекуван план.

Шантел уживала со пријателите во еден локален бар кога и пришол момче по име Остин. Тоа беше првиот ден на музичкиот фестивал во Лас Вегас.

Таа само му се насмевна, размениле неколку зборови и таа продолжила да си игра со другарките , не ни замислувајќи дека истиот млад човек ќе и го спаси животот 24 часа подоцна. На тој ден, еден млад човек изврши масовно убиство во тој град, а Шантел преживеа само благодарение на овој храбар дечко.

Нивната приказна започнала вака: Шантел првично ја одбила поканата да оди на овој фестивал, но пријателите на крајот ја убедиле.

Нивните патишта се испреплетени во кафеана, Остин и се додворуваше, а таа беше љубезна и малку воздржана. На крајот, сепак, тие почнаа да разговараат и сфатија дека таму има хемија.

„Се чувствував како отсекогаш да се познаваме. Разменивме телефонски броеви и договоривме да се видиме следната вечер “, рече Шантел.

Вториот фестивалски ден сите заедно уживаа во концерт во близина на бината, кога околу 22 часот непознат млад човек почнал да пуkа во луѓето од неговиот стан на 32 кат од хотелот.

„Прво мислевме дека е огномет бидејќи на сите големи концерти обично има некаков огномет, но кога не престана, сите почнаа да се фрлаат на подот. Останавме на земја некое време, но пукањето не застанa. Тогаш решивме да побегнеме. од тоа место. Сите трчаа во различни правци, а само Остин остана со мене и трчавме заедно“.

„Отидовме во болница и останавме таму цела ноќ, а и тогаш не се оддалечи од мене ниту метар, цела ноќ ме гушкаше и тешеше.

Следниот ден сите отидоа дома, Шантел во Канада, а Остин во Калифорнија. Ниту големата далечина не ги натера да се откажат еден од друг. Секој ден разговарале по телефон, а Шантел признава дека многу и помогнал да заборави на настанот што се случил.

“Тој беше единствената личност со која можев да разговарам за тоа, се чувствував безбедно и добро со него. Шест недели подоцна тој дури дојде во Канада само да ме види”.

Сè друго после тоа е историја. Од таа средба љубовта секој ден е се посилна. Остин ја запроси на 8 март 2019 година, 18 месеци по започнувањето на врската. Тие неодамна се венчаа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *