July 17, 2024

Со помош на овој трик вашиот тоалет секогаш ќе биде чист и убаво ќе мириса.

Не треба да користите скапи детергенти за да го одржувате тоалетот секогаш чист и убаво да мириса. Можете да се обложите на природен детергент кој не само што совршено чисти, туку и дава вкус. За да го подготвите ќе ви требаат следниве состојки: 160 грама сода бикарбона; 60 ml сок од лимон; ½ чаша оцет; 10 ml водород пероксид; 15-20 капки есенцијално масло (според вашите лични преференци) Прво измешајте ги содата и сокот од лимон.

Одделно измешајте водород пероксид и оцет. Потоа постепено измешајте ги двете смеси. На крај додадете го избраното есенцијално масло. Потоа облечете ракавици и формирајте мали топчиња од добиената паста. Исушете ги на пергамент.

Подобро е да го направите ова навечер, до утро подготовката ќе биде подготвена. Чувајте го во херметички затворена тегла.
Доволно е секој ден да фрлате по една топка во тоалетната школка. Можете да го ставите и директно во цистерната на тоалетната школка.

Благодарение на етеричното масло, вашиот тоалет секогаш ќе мириса убаво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *