June 22, 2024

На пазарот има се повеќе препарати кои наводно ви помагаат да ја намалите зависноста од никотин, но за да не потрошите многу пари, природата се потрудила и за тоа.

Имено, ви откриваме домашен рецепт кој се користи за откажување од цигарите!
Станува збор за мешавина на база на сода бикарбона , за која многумина тврдат дека им помогнала толку да се разболат од цигарите што многу брзо се откажале.

Се што треба да направите е да истурете една лажица сода бикарбона во чаша вода и да ја измешате за целосно да се раствори.

Пијте го овој коктел два пати на ден во првата недела , а доколку не престанете да пушите тие 7 дена, пијте ја оваа смеса еднаш дневно во текот на следната недела.

Покрај тоа, можете само да ја исплакнете устата со оваа смеса секогаш кога ќе почувствувате потреба да запалите цигара,

Оваа течност можете да ја носите со себе во шише и да ја користите секогаш кога ќе почувствувате потреба да пушите.

Уште порадикално средство е да ги натопите цигарите во оваа течност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *