July 18, 2024

Руската манекенка во првите 35 години од животот го доживеа она што малку луѓе го доживуваат во целиот свој живот

Во родниот Сибир , каде што живеела на работ на егзистенција со своите родители, кога имала 16 години, се заљубила во многу постар маж кој ја искористил нејзината фасцинација со него, па на крајот продавала дрога во ноќни клубови.

По некое време, таа беше уапсена, но се согласи да работи со властите за да го прекине синџирот и да се ослободи од обвинувањата за толку сериозно прекршување.

Дури и кога бил откриен главниот дилер, оваа убавица сепак завршила на обвинителна клупа и не можела да биде заштитен сведок. Законот што го овозможи тоа, се обиде да го собори агентот на КГБ и рускиот милијардер Александар Лебедев.Во страв, таткото на оваа убавица му се јавил на Лебедев, барајќи од него помош.

Елена е осудена на 6 години затвор. Успеал да ја ослободи Елена на условен отпуст и во меѓувреме се вљубил во неа. Набргу потоа Елена и Александар станаа пар.

„Тој е мојот спасител, мојот ангел чувар “, може да каже Елена за својот животен сопатник, кој е 27 години постар од неа .

Елена набрзо почнала да се занимава со манекенство , се сликала за магазинот „ Плејбој “ и одела на ревии на реномирани модни дизајнери . Кога наполнила 24 години, решила целосно да им се посвети на своите деца.

Хармоничниот брак полн со љубов и нејзината посветеност кон сопругот и децата не ја спречија да продолжи да ја сака модата и да се занимава со филантропска работа .

Таа е една од оние жени која знае од каде доаѓа и сака еднаква доза на скромност да им пренесе на своите деца.
Елена успеа да ги заврши студиите на Московскиот факултет. Таа сака да стане десна рака на нејзиниот сопруг.

„Ние не сме типична двојка, не сакаме јахти и клубови. Сакаме да патуваме и се сеќавам на патувањето во Монголија од пред неколку години, кога спиевме во шатори и перевме алишта во реката. Но, сакам да пазарувам!“, искрена е оваа убава Русинка.

Иако моментално ужива во својот дом во Лондон, таа вели дека нејзиното срце се уште е во Москва каде таа и Саша водеа едноставен живот. Сакавме да бушиме дупки во реката и да факаме риби!“, се присети Елена на животот во нејзината татковина.

Елена во последните неколку години е модна икона, цел свет се воодушевува на нејзините комбинации на облека, а ретко кој може да ја ископира со оглед на тоа што носи облека и накит со потпис на најпознатите дизајнери.

Нејзиниот стил е елегантен, често можеме да ја видиме во свечените пригоди во раскошни фустани, преферира природни тонови, а што се однесува до шминката и фризурата, Елена преферира природен изглед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *