July 13, 2024

Повеќето луѓе се загрижени за телесната тежина, особено пред и во текот на летото, а веројатно веќе знаете дека не е лесно да се согорат мастите на бутовите и стомакот.

Меѓутоа, навечер, додека спиеме, најдобро време е да се ослободиме од вишокот килограми, но мора да го стимулирате согорувањето на мастите, да го стимулирате варењето и да го забрзате метаболизмот.

Следниот рецепт ќе ви помогне брзо да го започнете процесот на согорување на маснотиите. Не треба да јадете неколку часа пред спиење, а следната смеса да ја пиете 1 час пред спиење, пишува „ Мегагига “.

Состојки:магдонос,лимон,јаболков оцет, цимет,една кафена лажичка мед и ѓумбир
Подготовка: Многу едноставно, треба да ги измешате сите горенаведени состојки и вашиот пијалок е готов.

Како да се користи: Пијте го наместо вечера, еден час пред спиење, а за само неколку недели треба да ги почувствувате и забележите одличните ефекти на овој пијалок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *