July 21, 2024

Несоницата е еден од најчестите проблеми на денешницата и многумина користат лекови за да се ослободат од неа, пишува „ Еспресо “.

Недостатокот на сон го зголемува ризикот од хипертензија, нарушувања на притисокот, депресија, слабост и други болести.

За среќа, чајот од банана и цимет кој се консумира пред спиење може да го реши овој проблем.
Доволни се 10 минути за да се подготвите, а ќе спиете како бебе.

Состојки: 1 литар вода, 1 банана, цимет Постапка: Извадете ги краевите на бананите и ставете ги во вода, па варете 10 минути.

После тоа, сипете го напитокот во чаша и на крајот додадете цимет.
Конзумирајте го овој вкусен напиток еден час пред спиење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *