May 13, 2024

Ако добиете Водолија за свекрва, добивате награда, ако ви се падни друго, молете се на господ

Знаете ли што е вашата свекрва во хороскоп? Тогаш ќе знаете како да ја „скротите“. Секако, овој текст треба да ве насмее и забавува, но не за џабе се вели дека во секоја шега има вистини. На пример, свекрвата Бик ќе си го пикне носот во се. Ќе ве советува за храна, облека, пари, но и интимни односи.

Овен – Постојано е во движење и сака да командува. Единственото нешто што можете да направите е да ги игнорирате нејзините забелешки или, уште подобро, не дозволувајте таа да биде последна. Не вртете ја опашката, погледнете ја во очи, а ако нешто ви побегне од контрола, купете заштитна кацига за секој случај. Исходот со неа е секогаш неизвесен.

Бик – Секој ден околу вас ќе плете невидлива мрежа од која нема лесно да излезете. Ќе си го пикне носот во се. Ќе ве советува за храна, облека, пари, но и интимните односи. Ќе ти каже дека сака се што ти сакаш, а потоа зад твојот грб ќе зборува за тоа како немаш вкус. Таа е неописливо тврдоглава и не попушта ниту за милиметар. Сè што треба да направите е да се надевате дека нејзината сила ќе трае пократко.

Близнаци – Оваа жена има јазик кој може да го извади секој од паметот. Прво, лукаво се крие, ја снима ситуацијата, ги гледа вашите слаби точки, а потоа напаѓа. Мели сто на час,ги користи најживописните изрази и се вклопува во апсолутно секој аспект од вашиот живот. Никогаш нема да добиете совет од неа како да чистите и подготвувате, перете или готвите. Таа не е заинтересирана за домашни работи, па затоа не сака ниту да разговара со вас за тоа.

Рак – Една од најстрашните мајки во Зодијакот се крие под ликот на нежната мајка. Со неа навистина нема шеги. Каде што удира, тревата не расте. Ако не се согласувате да играте според нејзините правила, таа ќе ве присили, знаете, тоа е нејзиниот син. Но, никој не изгоре до зори. Ќе ја стигнете ако и се вовлечете под кожа и ја освоите нејзината доверба. Кога ќе успеете, направете го своето.

Лав – Заборавете на демократијата и човековите права. Ниту Стразбур не помага. Таа не прашува, таа наредува. Се турка сама, никому не гледа назад, а камоли некоја снаа таму. Но, таа не го прави тоа од инает, тоа е спонтано за вас – значи таа е Лав. Откако ќе те фати за врат, си заминуваш. Затоа покажете ѝ ги вашите заби на почетокот. Таа е се, не е глупава и единствено што цени е достоен противник.

Девица – Таа е педантна, опсесивна и добро воспитана свекрва, па после една недела заеднички живот сигурно ќе ве боли глава. За среќа, таа е дискретна, така што нема да го заглави носот во вашите работи. Ама кога ќе реши дека треба да интервенира, ќе ти ја испие крвта на сламка, се е толку добро и дискретно. А најчудно е што со тек на време ќе почнеш да веруваш во се што ќе ти каже. Единствениот лек против тоа е емиграцијата во Нов Зеланд, на пример.

Вага – Таа е една од најпрефинетите, но и најперфидните свекрви во Зодијакот. Секогаш е беспрекорно уредена, како за изложба. Целата пензија ја троши на козметика, па постојано ќе ви замерува што не сте доволно средени и не се грижите за нејзиниот син. Најдоброто оружје против неа е игнорирањето. Не обрнувајте внимание на нејзините нови чевли и правете се дека не сте забележале како таа има нова фризура. Тоа ќе ја извади од такт.

Шкорпија- Нема лесно да се разберете со неа. Таа е нежна за момент и искрено сака да помогне, а потоа треба да уништи се пред себе. Нема да го поштеди сопствениот син, а камоли тебе, каде за неа не си никој и ништо. Со неа можете да бидете или пријател или непријател, но ве советуваме првото да го изберете , бидејќи во спротивно ќе ги изгубите сите битки.

Стрелец – Со неа никогаш нема да ви биде досадно. Може бескрајно долго да ги раскажува авантурите на соседството, што е прилично иритирачко. За среќа, знае да запре кога треба. Жената почитува туѓа слобода. Никогаш не ја избегнувајте бидејќи таа сигурно ќе ве најде. Не мора да излегувате со неа. Кога ќе видите дека може да дојде до конфликт, и кажувате убави озборувања, а таа ќе биде како бубачка.

Јарец – Пред вас е силен, тежок и упорен противник. Тешко дека ќе ја најдете нејзината слаба точка. Кога навистина ви треба помош во животот, таа ќе биде тука за вас. Но, немојте да мислите дека можете да го искористите или да ја измамите. Таа е мудра и знае што правиш пред да направиш потег. Ако сакате да ја победите, вознемирете ја. Кажи ѝ дека изгледа лошо и мислиш дека нешто не е во ред со неа. Тоа добро ќе ја размрда.

Водолија – Невообичаена, весела свекрва. Повеќе ја интересираат проблемите на јужноафриканските верверички отколку што ќе јаде утре. Не ја замарајте и вашата врска и ќе биде одлична. Ако сакате да ја држите подалеку од вас, одлучете се за некоја форма на Студена војна бидејќи нема да направите ништо против неа со сила. Сепак, бидете внимателни. Комбинацијата на хистерија и ледена, висока интелигенција едноставно ќе ве симнат од листата на проблеми.

Риби – Кога во куќата имате свекрва во знакот Риби, тогаш можете да кажете дека сте опасно ограбени. Толку си го разгалела синот што и сега, кога ќе порасне, ќе сака да го негувате како негова ценета мајка. Значи, ако делите простор за живеење со неа, ќе мора да станете нејзина копија.

Сè ќе треба да биде убаво и хармонично за нејзиниот син да продолжи да биде крал на тронот, или ќе ти излезе на нос, затоа што ќе ти ја испие целата крв на сламка додека не го постигнеш сето тоа. Поради сето ова, токму свекрвата во знакот Риби се смета за најлошата можна коска што би можел универзумот да ви ја фрли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *