July 13, 2024

Пејачот Дино Мерлин е еден од најпознатите уметници, оној во чии песни многумина наоѓаат лек за проблемите, тагата, душата, но и уживаат во љубовта и убавите моменти.

Како оној кој е таму да и подари се на својата публика со песна, виор од емоции, несомнено сите мислат дека Дино е без проблеми, среќен во љубовта, животот, чистите емоции и чувства.

Сепак, не е се како што изгледа. Како гостин во една емисија, пејачот откри детали од својот живот кои ја оставија целата јавност замолчена, со грутка во грлото, а ретко кој успеа да ги задржи солзите додека ја слушаше шокантната исповед на Дин Мерлин. Имено, пејачот откри дека се бори со тешка депресија и дека тогаш мислел дека на се му дошло крајот.

Ова ќе го кажам за прв пат, бев тешко болен во еден период од мојот живот. Имав една тешка депресија, никому не би го посакал тоа. Тоа се манифестираше на таков начин што јас бев за џабе.

Воопшто ништо не ме интересираше, животот и смртта ми беа исти, јас бев само растение. Тоа беше периодот кога сакав да ја напуштам музиката и се ми падна на памет во тој момент – изјави тогаш пејачот со солзи во очите.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

Извор/kurir.rs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *