February 24, 2024

Со години и децении, Индија е светска сила во крикет.
Овој спорт е многу популарен во оваа земја, па не е чудно што играчите на крикет се меѓу најпознатите и најбогатите Индијци. Таков е случајот со Хардик Панџу, најголемата крикет ѕвезда во Индија.

А Хардик се ожени со убавицата од Пожаревац, Наташа Станковиќ. Како и Хардик, и Наташа е вистинска ѕвезда во Индија, а на Инстаграм ја следат 3,2 милиони луѓе.

Наташа е модел, актерка и танчерка, а сите свои таленти на најдобар начин ги искористи во Индија, каде живее и работи од 2012 година. Таа се преселила во Мумбај од Пожаревац, во обид да направи филмска кариера и успеала.

Убавата 29-годишна на почетокот работеше како модел, но веќе во 2013 година се појави во боливудската политичка драма „Сатјаграха“. Оваа улога и ги отвори вратите на индискиот шоубизнис на Наташа, а потоа учествуваше во нивното реално шоу „Големиот шеф“ и во нивната верзија на шоуто „Танц со познатите“.

Наташа и Хардик се верија во јануари 2020 година, а се венчаа за време на пандемијата на Ковид.

Во јули 2020 година, парот го доби и синот Агастија. Многумина ја препознаваат Наташа по спортот за песната „Гили Гили“ од МЦ Стојан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *