April 15, 2024

Саманта Рамсдел официјално е запишана во Гинисовата книга на рекорди како сопственичка на најголемата уста во светот.
Саманта е од Америка и ја малтретираа поради големата уста, а сега се гордее со неа.

„Тоа е вашата супермоќ. Тоа е она што ве прави посебни и различни од сите други “, вели Саманта, која собра импресивни 1,7 милиони фанови на YouTube, благодарение на снимката на која таа става многу намирници во уста.

Нејзиното видео на TikTok стана вирално откако објави видео на кое става три крофни во устата. Благодарение на невообичаено големата уста, таа официјално ја носи титулата жена со најголема уста во светот и е запишана во Гинисовата книга на рекорди.

„ Да имам 31 година и да имам рекорд за нешто што порано ме правеше толку несигурна, нешто што се обидов да не го забележам е одлично затоа што тоа е една од најважните, најдобрите работи за мене сега “, објасни Саманта, која работи како медицински претставник за продажба. .

Ако имав совет за некој кој има некој голем дел од телото или нешто навистина уникатно, и сака да влезе во Гинисовата книга на рекорди, би рекла направете го тоа!

Направете го тоа гордо и правете го тоа со вашето најголемо богатство. Тоа е вашата суперсила Тоа е нешто што те прави посебен и поинаков од сите други што шетаат наоколу “, вели Саманта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *