May 16, 2024

За брачниот статус на српската пејачка Јелена Карлеуша се зборува и пишува со месеци.

Причините за разделбата, како и потенцијалното помирување со екс сопругот, фудбалскиот менаџер Душко Тошиќ постојано се една од главните теми на домашните медиуми, а иако се уште не ја разјаснила темата, популарната пејачка откри дека сака повторно да се оствари во улогата на мајка.

Имено, Јелена ги заинтригира своите следбеници на социјалните мрежи одговарајќи на коментарот на Ела Дворник која рече дека сонувала дека пејачката се породила.

„Синоќа сонував дека Јелена Карлеуша е на царски рез и морам да ја држам за рака како морална поддршка. А јас побегнав штом почнаа да ја сечат. Извини Јелена. Имам траума од моите бебиња, но беше преслатка, честитки“, напишала Ела, на што Јелена одговорила.

„Сигурен сум дека во реалноста немаше да побегнеш драга. Сигурно ми се допаѓа твојот сон, би сакала уште едно бебе!!! По објавувањето на албумот, секако“, одговори пејачката.

Дали тоа значи дека Јелена и Душко ќе му дадат уште една шанса на бракот и дали Атина и Ника ќе добијат брат или сестра, останува да видиме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *