April 18, 2024

Традиционален рецепт за напиток кој ќе го регенерира вашето тело за само 24 часа!

Детоксикацијата на организмот стана императив во времето во кое живееме. Стресот , загадувањето, храната полна со адитиви, лековите кои ги консумираме, алкохолот и тутунот , во нашиот организам создаваат вистинска депонија на штетни материи , кои трајно го трујат нашиот организам.

Сите овие штетни токсини ги ослободуваат своите ефекти во нашиот крвоток и на тој начин допираат до секој орган. Од приложеното е јасно зошто е толку важно да го чистите телото од насобраните штетни материи во одредени временски интервали.

Но, подеднакво е важно да се избере адекватен и ефективен метод , кој е во исто време и безбеден. Ви носиме рецепт за само еден таков третман за детоксикација , кој ќе го исчисти вашето тело од токсини поефикасно од било што.

Еликсирот од лук и црвено вино го чисти организмот од вишокот сол и маснотии, го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Традиционално се користи многу години и се покажа како многу ефикасен.

Нашето тело понекогаш треба да се исчисти , а овој природен лек помага да се ослободите од токсините и да ја подобрите циркулацијата .

Оние кои го пробале тврдат дека ќе ве ослободи од стресот и хроничниот замор !
Состојки : 12 чешниња лук и половина литар црвено вино. Подготовка: Излупете го лукот и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете вино и добро затворете. Чувајте го на светло 2 недели и протресете неколку пати на ден.

По 2 недели, процедете го напитокот и сипајте во друго стаклено шише. Земете една кафена лажичка три пати на ден за еден месец.

Напомена : Ова е силен природен лек и затоа применувајте го со пауза од 6 месеци помеѓу 2 третмани, па затоа само два пати годишно .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *