April 10, 2024

Пред две години Љуба Перучица и неговата избраничка Катарина застанаа на лудиот камен, а по тој повод приредија голема прослава на која присуствуваа над 500 гости.

Свадба од бајките и луда забава за паметење е сон на сите младенци , а на нивната среќа најмногу се радувале нивните најблиски.

Покрај мене и жена ми, најсреќни беа дедо ми, мајка ми и кумот. Сите станаа на масата и пееја до последен момент – изјави Љуба за Гранд онлајн.

Пејачот не крие дека од среќа и возбуда тој ден испил повеќе од вообичаено, а не памети ниту еден дел од радоста.
За мојата свадба прилично се опијанив, не се сеќавам ни на еден дел, а тоа е шампањот.

Следниот ден прашав зошто нема шампањ, а сопругата ми одговори како е и дека дома имаме шишиња со наши имиња. Не се сеќавам на тоа (се смее), тоа е единствениот дел за кој не знам дека бил. Цел ден бев среќен, никој не примети дека пиев. Беше тоа мала црна дупка – признава Перучица, а доказ за тоа има и околу нашиот фотограф Зоран Кузмановиќ Муња.

Пејачот во една прилика откри детаљ во емисијата „Од А до да“, кој за малку ќе го „разгалеше“ овој ден, а за кој претходно беше предупреден. За младенците било недозволиво четири часа да се сликаат со гостите, па дошле до едно од ќебињата за да го забрзаат процесот.

Седнав на троседот, зедов микрофон и ги замолив гостите да не бакнуваат, да не ни честитаат, туку да ја направат таа фотосесија што е можно поскоро за да се посветиме на сите и да разговараме и да уживаме со нив. Имаше луѓе кои не го почитуваа тоа, но успеавме да го направиме тоа во рекордно време. За час и петнаесет минути – рече Љуба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *