April 15, 2024

Ниту еден маж не останува рамнодушен на овој женски шарм
Да се ​​биде природен е најдобрата формула за успех во повеќето животни ситуации, но во некои ситуации, како на пример кога сакате некој да ве забележи, не е на одмет малку да глумите и да користите мали трикови.

Одело
Уште еднаш се потврди дека облеката го прави човекот. Во мода се пругите и дезените, но еднобојната облека покажува дека имате повеќе енергија и повеќе самодоверба. Сепак, избегнувајте црна облека која остава премногу сериозен впечаток. Освен, се разбира, ако не носите мал црн фустан.

Поправка
Суптилно средување на облеката, како што е исправање на плисираното здолниште, им дава до знаење на мажите дека сакате да изгледате добро за нив, а тоа им го подига егото.

Потпетици
Штиклите им се секси на мажите, но балетанките можат да бидат уште посекси ако ги носите на врвовите на прстите додека седите. Полусоблечениот чевел покажува дека имате разигран ум, а доколку сте ги прекрстиле нозете, погрижете се ногата што е горе да е онаа што е подалеку од типот што ви се допаѓа. Во спротивно, ќе добиете впечаток дека не сте отворени за нови познанства.

Врска
Голите рамена мажите ги поврзуваат со гради, па така фустанот без прерамки или кошулата без ракави е непогрешлив избор за привлекување внимание. Кога ќе забележите дека ве гледа, подигнете ги благо рамениците и тој ќе се движи кон вас како хипнотизиран.

Самодоверба
Потпрете се на шипката со едната рака за да не изгледате вкочането. Самодовербата е секси, но не претерувајте и држете ги рацете на колковите, бидејќи така нема да изгледате провокативно, туку напротив, недостапно.

Погледот
Малку спуштената брада и погледот малку нагоре додека разговарате со некого (или само гледате во него) изгледа многу кокетно и привлечно. Кога зборувате, внимавајте додека седите да не ги прекрстувате рацете пред вас. Тој чита од тоа дека повеќе би сакале да бидете на друго место.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *