June 19, 2024

Доколку сакате нешто различно и без месо, направете плескавици од тиквички и морков многу едноставно.

Нема некој што не сака плескавици, особено ако се придружени со помфрит и некој друг прилог . Сепак, оние направени од зеленчук можат да бидат и многу вкусни , а се одлична замена за класичните од месо.

За нив нема да ви треба многу време, едноставно се прават и се пржат во тавче само кога ќе се измешаат сите состојки во тавата.

Ако мислевте дека не можете да добиете вкусно јадење од моркови, кромид и тиквички , тогаш овој рецепт ќе ви покаже дека грешите. Ќе уживате во секој залак од овој евтин оброк, а можете да го послужите за ручек или вечера со шолја јогурт.

  • Компоненти:
  • 150 гр моркови
  • 50 гр кромид
  • 5 гр сол
  • 1,5 литри топла вода
  • 550 гр тиквички
  • 2 јајца
  • 100 гр брашно
  • 8 g прашок за пециво

Подготовка: Изрендајте ги тиквичките, а потоа и морковот кој ќе го ставите во цедалка со исечкан кромид и ќе го прелиете со топла вода, па дури потоа ставете го во сад со тиквичките.

Додадете јајца, сол, прашок за пециво, брашно и сè добро измешајте. Смесата ставете ја во тавче подмачкано со масло и по неколку минути ќе добиете крцкави плескавици од зеленчук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *