February 26, 2024

Поради наслагите во артериите, снабдувањето со крв до органите е послабо, што особено негативно влијае на мозоkот.

Годините и неправилната исхрана доведуваат до тоа крвните садови да се истрошат, да станат помалку еластични и да се акумулира слој холестерол на внатрешните ѕидови.

Како резултат на тоа, тие се значително стеснети. Како резултат на тоа, постои лошо снабдување со крв на органи и системи. Затнувањето на крвните садови е опасnо по живот.

Покрај тоа, мозокот значително страда и крвниот притисок се зголемува. Овие процеси може да резултираат со мозочен удар, срцев удар и други сеrиозни болесtи.

За чистење на крвните садови, моногасот прибегнува кон лекови, но тие ја оптоваруваат работата на црниот дроб и бубрезите. Постои уште една можност, а тоа е традиционалната медицина.

Овој стар германски рецепт може да ги исчисти крвните садови од холестерол, а за да го подготвите ќе ви бидат потребни следните состојки:

  • 4 цели лимони
  • парче корен од ѓумбир
  • 2 литри вода
  • 4-5 чешниња лук
  • 2 лажици мед

Измијте го лимонот темелно и прелијте го со топла зовриена вода за да ги отстраните нечистотиите. Потоа, извадете го од водата и исечете го на тенки прстени. Ѓумбирот и лукот исчистете ги, исечете ги во блендер или измелете ги во мелница за месо.

Во шерпа со волумен од 3 и повеќе литри ставете лимон. Во посебно тенџере сварете 2 литри вода и оставете да се излади на околу 60 степени. Во водата ставете лук, ѓумбир и мед. Измешајте с everything добро, а потоа додадете на шерпа со лимон.

Оставете сè да се вари 2 часа. Кога ќе се олади, префрлете сe во тегла од 3 литри. Сега напивката е подготвена.

Како да се користи: Пијте околу 100 мл на празен стомак секој ден наутро, а исто толку и навечер. Третманот трае околу 3 недели. Направете пауза една недела, а по уште 4 недели земете го овој напиток.

Може да очекувате ефект по 10 дена. Чувајте го овој пијалок во фрижидер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *