July 13, 2024

Телото може да се исчисти од паразити, вируси, габи и бактерии само со употреба на обичен лук.

Сите знаеме за лукот и неговите својства да се уништи што му штети на човечкото тело . Оваа терапија е едноставна и се базира на овој магичен дар на природата.

Се верува дека овој метод за чистење на телото со лук потекнува од самиот Џингис Кан, кој ги третирал своите воени трупи на овој начин.

Има брзо и бавно чистење на телото со лук!

Брзо чистење на цревата со лук На денот на чистење на дебелото црево , држете ја вашата диета лесна . Последниот оброк треба да биде околу 18 часот . Во 22 часот, земете 100 грама кисела зелка, зелено јаболко или кисела краставица. Се зема кисел производ за да се создаде кисела средина.

Потоа треба да јадете, без џвакање, 200 грама ситно сецкан лук. Можете да го јадете со малку зеленчук, како домати или тиквички. Откако ќе изедете ваков лук , може да добиете болки во стомакот. Се препорачува масажа на дел од стомакот додека болката не помине .

Следното утро, можете да јадете само кисела храна: кисела зеленчук или да пиете сок од домати.
Јадете нешто лесно за ручек . Околу 16 часот, потребно е да се направи клизма за да се исфрлат токсичните соединенија и мртвите паразити од цревата , кои беа „ уништени“ од лукот.

Раствор за клизма: Подгответе чај од камилица (1 лажица сушено цвеќе од камилица во 200 мл врела вода, оставете 20 минути, потоа процедете), додадете 1,8 литри вода на собна температура, 1 лажица морска сол, 15 мл природен јаболков оцет на овој чај .

Ќе излезат сите паразити и отровни материи кои со години беа во вашите црева . По ова чистење, отрови ќе излезат и од вашите пори, така што ќе имате исклучително непријатен мирис два до три дена Затоа, се препорачува да го направите ова чистење за време на викендите. По чистење на цревата на овој начин, се препорачува да пиете кефир еден месец или да користите пробиотик.

Бавно чистење на телото со лук Процесот на чистење со лук трае 30 дена. Јадете една глава ситно сецкан лук секоја вечер со 200 до 250 мл сок праска , или сок од домати или рендан морков или кисело јаболко.
Во првите неколку дена, користете мала глава лук. Откако телото ќе се прилагоди на лукот, можете да јадете поголема глава.

Откако ќе ги отстраните сите токсини и паразити од телото, старосните дамки ќе исчезнат од кожата ; акни; алергии, кератоми, мали васкуларни мрежи, итн. Лекарите од традиционалната медицина препорачуваат чистење со лук еднаш на секои шест месеци. Најдобро време за чистење на телото е пролетта или есента .

Не се препорачува чистење на телото со лук бремени жени, луѓе кои страдаат од болести на дигестивниот тракт; оние кои имаат хепатитис, панкреатитис, хипотензија, акутно воспаление на бубрезите, епилепсија и некои болести на кардиоваскуларниот систем.

Пред да започнете со чистење на телото со лук, се препорачува да се консултирате со лекар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *